banner15

İngiltere'deki tesettürlü cinayetinde İslamofobi şüphesi

İngiltere'de Suudi Arabistan asıllı bir kadın uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Saldırıya uğrayan kadının başörtülü olduğu için öldürüldüğünden şüpheleniliyor

İngiltere'deki tesettürlü cinayetinde İslamofobi şüphesi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere'de 30'lu yaşlarında Suudi Arabistan asıllı bir Müslüman kadın uğradığ bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Saldırının, İslam karşıtı kişiler tarafından gerçekleştirildiğinden şüpheleniliyor.

Saldırıya uğrayan Müslüman kadının başörtülü olduğu ve kıyafetinden dolayı İslam karşıtı gruplar tarafından öldürülmesi ihtimali üzerinde duruluyor. Yüzünde ve vücudunda bıçak darbeleri olan kadının olay yerinde hayatını kaybettiği belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan İngiliz polisi, sorumluların en kısa zamanda bulunacağını belirtiyor. Diğer taraftan saldırıyla ilgili olarak 52 yaşındaki bir kadın polis tarafından sorgulandı.

Saldırıya uğrayan Müslüman kadının İngiltere'de eğitim gördüğü belirtiliyor. Saldırıyla ilgili olarak, Suudi Arabistan Prenslerinden Prens Muhammed bin Nevef, maktulün erkek kardeşini arayarak başsağlığı diledi. Prens Nevef, maktulün ailesine, Suudi Arabistan büyükelçiliğinin, cenazenin Suudi Arabistan'a getirilmesi için gerekli tüm işlemleri takip edeceğinin ve en hızlı şekilde işlemleri tamamlayıp cenazenin naklinin gerçekleştileceğinin güvencesini verdi.

Olayın yaşandığı bölgede birçok ülkeden öğrencilerin kaldıkları dairelerin olduğu bu yüzden farklı din ve etnik kökenlere sahip olan öğrencilerin tedirgin oldukları belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 10:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilara
Dilara - 6 yıl Önce

Eminim ki bir Müslüman başka bir dinden birini böylesine vahşice öldürseydi, bunu tüm dünya ''Müslümanlar terörist'' başlığı altında konuşuyor olacaktı. Bu haberin tüm dünyaya yayılması gerekir fakat medya göstermiyor. Müslüman ölsün kimse bilmez ama bir yahudi ölsün bakalım dünya nasıl ayağa kalkıyor

banner39

banner50

banner47

banner48