banner39

İtalya'da cami cemaatine ölüm tehdidi

İtalya'nın İmperia kentinde bulunan camiye bırakılan tehdit mektubunda, cami cemaatinin ülkeyi terk etmezlerse 'yakılarak öldürüleceği' yazıyor

Avrupa Birliği 09.02.2015, 16:57 09.02.2015, 16:57
İtalya'da cami cemaatine ölüm tehdidi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İtalya'da Müslümanlar, 'camide yakılmakla' tehdit edildi. İtalya'nın İmperia bölgesinde bulunan bir camiye gönderilen tehdit mektubunda, Müslümanların İtalya'yı terk etmeleri isteniyor. Aksi takdirde camilerde yakılarak ölecekleri tehdidinde bulunuluyor. 

İtalya polisinin şikayet üzerine mektubu gönderen kişi veya kişileri araştırmaya başladığı bildirildi. İmperia'daki Müslüman cemaatin lideri Roberto Hamza Piccardo, mektupla ilgili endişesinin olmadığını söyledi. 

Hamza Piccardo konuyla ilgili açıklamasında, "60 milyon İtalya vatandaşı var. Tabi birkaç aptal da olacaktır. Fakat kötü birşey yapmadıysan, kötülükten korkmayacaksın. Biz sakiniz ve hayatımıza devam edeceğiz. 

İmperia'da yaşayan Müslümanların sayısı 3 bini buluyor. Bunlar arasında hem İtalyan asıllılar hem de göçmenler bulunuyor. 

Avrupa'da Müslümanlara ve camilere yönelik saldırılar son zamanlarda büyük bir artış gösterdi. Danimarka, Avusturya, Almanya ve Fransa gibi birçok Avrupa kentinde Müslümanlara ve camilere yönelik saldırılar meydana geliyor. 

banner53
Yorumlar (0)
9
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?