banner39

Le Pen: Charlie Hebdo saldırıları gizli servis işi

Frsansa'da Ulusal Cephe Partisi (FN) kurucusu sağcı siyasetçi Le Pen’e göre Paris saldırıları gizli servislerin işi

Avrupa Birliği 28.01.2015, 09:35 28.01.2015, 11:49
Le Pen: Charlie Hebdo saldırıları gizli servis işi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa Ulusal Cephe Partisi (FN) Onursal Başkanı Jean-Marie Le Pen Paris saldırılarıyla ilgili olarak Rus basınında ortaya atılan komplo teorisini savundu. Le Pen saldırıların bir gizli servis tarafından düzenlendiğini, ayrıca saldırılardan sonra gösterilen tepkinin de nceden hazırlanılmış yapay bir tepki olduğunu söyledi.

Le Monde'de yer alan habere göre, Rus gazetesi Komsomolskaya Pravda'ya verdiği röportajda Paris saldırılarıyla ilgili Rus basınında dillendirilen komplo teorisini değerlendiren Le Pen, Charlie Hebdo'ya saldıranların aslında bir "istihbarat örgütünün elemanları" olduğunu savundu.

Le Pen açıklamalarında, "Gösterilen siyasi ve medyatik reaksiyon o kadar hızlıydı ki doğaçlama olması mümkün değil" dedi ve bu"önceden hazırlanmış bir medya planı" ifadelerini kullandı. Saldırılar sırasında hiçbir saldırganın ölmemiş olmasını aklının almadığını belirten Le Pen Paris 11 Ocak yürüyüşüne katılanların sayısının da "abartılmış" olduğunu düşünüyor.

Le Monde'a göre FN'nin kurucusu Jean-Marie Le Pen, Charlie Hebdo'ya (Le Pen'in ifadesiyle "anarko-troçkist dergi") saygı gösterisinde bulunmaktan da geri kalmadı.

 

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?