banner39

Londra'daki 50 bin kişilik eyleme BBC'den 6 satırlık haber

İngiltere'nin başkenti Londra'da yaklaşık 50 bin kişi, hükümetin kemer sıkma politikalarına karşı yürüyüşe geçti. BBC binasının önünde yapılan eylemi BBC sadece altı satırlık bir haberle gördü

Avrupa Birliği 23.06.2014, 18:03 23.06.2014, 18:27
Londra'daki 50 bin kişilik eyleme BBC'den 6 satırlık haber

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İngiltere'de cumartesi günü başalayan "kemer sıkma" eylemi bugün yeni göstericilerin de katılımıyla devam ediyor. Yaklaşık 50 bin kişilik protestocu kalabalık, BBC televizyonu binasının önünde protesto yapıyor ancak BBC, protesto haberini  24 saniyelik bir video ve 6 satırlık bir haberle gördü.

Londra'da on binlerce kişi hükümetin kemer sıkma politikasını protesto etmek için BBC binası önünden yürümeye başladı. Kendi binası önünde başlayan yürüyüşü görmezden gelen BBC'ye başta Guardian gazetesi olmak üzere, İngiliz gazetelerinden de tepki yağarken, vatandaşlar da Twitter üzerinden BBC'ye çok sert tepki gösterdi.

BU BİNA BİZİ DEĞİL, ZENGİN İŞADAMLARINI TEMSİL EDİYOR

Geçtiğimiz Cumartesi günü Londra'nın merkezinde düzenlenen yürüyüşe İngiliz sanat camiasından ünlü isimler de katıldı. Yürüyüşün ardından konuşan ünlü komedyen Russell Brand, İngiliz Parlamento binasını göstererek 'Bu bina bizi değil, sadece zengin iş adamlarını temsil ediyor, gücümüzü geri alma vakti geldi. Neşeli, zahmetsiz ve huzurlu bir devrim yapacağız' dedi.

BU DAHA BAŞLANGIÇ

Birçok çevreden kurum ve kuruluşların katıldığı eylemlerde aktivistler 'bunun sadece bir başlangıç olduğunu ve bununla yetinmeyeceklerini' söylediler. İngiltere'deki koalisyon hükümeti vergileri artırması ve kemer sıkma politikası uygulaması sebebiyle sık sık protesto ediliyor. Sendikalar ise iş kaybına sebep olacağı için önlemlere karşı çıkıyor.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?