banner39

Rus analistler: Almanya AB içinde ABD yanlısı politika izliyor

Bazı Rus analistler, Almanya'nın AB içinde ABD'nin çıkarlarını koruduğunu, birlikteki krizin de ABD için Almanya tarafından çıkarıldığını iddia etti

Avrupa Birliği 13.02.2014, 13:36 13.02.2014, 13:36
Rus analistler: Almanya AB içinde ABD yanlısı politika izliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya’da Pravda Gazetesi’nin önemli yazarlarından Lyubov Lyulko başta olmak üzere birçok analist, Avrupa Birliği’nin önemli ülkelerinden Almanya’nın birlikten çok ABD’nin çıkarlarını savunduğunu öne sürüyor.

Rus analistler, Almanya’nın bu amaçla yapay kriz çıkarma peşinde olduğunu ve sadece kendi ekonomik çıkarlarını düşündüğünü belirterek Alman ekonomisinin büyüdüğü ve geliştiği bir dönemde AB’nin gerilediğine dikkat çekti.

Berlin yönetimi AB içerisinde banka konseyi ve ortak askeri birim kurmayı tavsiye etmişti. Bu tavsiye Rusya’da Almanya’nın AB’de rolünün arttırma ve küresel oyuncuya dönüşme çabası olarak görülüyor.

Bunun yanı sıra ABD ile yakınlaşma politikasının devam edeceği, ulus devletlerin gücünün azalacağı ve bölge meclislerinin İngiltere’ye bağlı eyalet meclisi benzeri yetkilere sahip olacağı öne sürülüyor.

Pravda yazarı Lyulko, AB ekonomik krizinin de Almanya tarafından ABD dolarını kurtarmak maksadıyla çıkarıldığını iddia etti.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?