banner39

Yahudi asıllı kız Suriye'ye savaşmaya gitmiş

Fransa'dan Suriye'de savaşan gruplara katılmak için gidenlerin arasında Yahudi asıllı bir kız olduğu ortaya çıktı

Avrupa Birliği 11.10.2014, 14:42 11.10.2014, 15:06
Yahudi asıllı kız Suriye'ye savaşmaya gitmiş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa'dan Suriye'ye kaçak yollarla giden ve buradaki silahlı gruplara katılan çok sayıda genç kız ve kadın olduğu açıklandı. Bunların tamamının Müslüman ailelere mensup oldukları belirtilirken içlerinden bir tanesinin ise Yahudi asıllı bir aileye mensup kız çocuğu olduğu ortaya çıktı.

Haaretz'in haberine göre, isminin açıklanmasını istemeyen bir Fransız güvenlik görevlisi, çoksayıda kadın ve kızın Fransa'dan kaçak yollarla Suriye'ye geçtiklerini ve Suriye'deki silahlı gruplara katıldıklarını söyledi. Görevli bu kişilerin kimliklerinin belirlendiğini ve bazılarının Suriye'ye gittikten sonra da aileleriyle bağlantıya geçtiğini ifade ediyor. Aileleriyle görüşen kişilerin durumlarından memnun oldukları, Fransa'ya geri dönmeyi düşünmedikleri ve ailelerinin de bunlara alışması gerektiğini söyledikleri belirtiliyor.

Fransız güvenlik görevlisi, Fransa'dan Suriye'ye geçenler arasında bulunduğunu söylediği Yahudi asıllı kız çocuğunun kimliğini ise açıklamadı. Fransa'dan giden kadınların ve genç kızların Suriye'de savaşan erkeklerle evlendikleri ve grupların kontrol ettiği bölgelerde yaşayan çocuklarla ilgilendikleri belirtiliyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?