banner39

Yunanistan seçimlerinde muhalefet iddialı

Yunanistan seçimlerinde iktidar da muhalefet de seçimlerde iddialı. Önümüzdeki pazar yapılacak seçimlerin ikinci turunda iki taraf da kazanacağını ifade ediyor

Avrupa Birliği 19.05.2014, 10:18 19.05.2014, 10:18
Yunanistan seçimlerinde muhalefet iddialı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Yeni Demokrasi Partisi (YDP) Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Antonis Samaras, yerel seçimlerin ilk sonuçlarını "olumlu" olduğunu söyledi.  

YDP bürosunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Samaras, "Her seçim sandığının kendi önemi var ve gayet tabii ki partimiz için olumlu ve tartışılmaz olan yerel seçim sonuçlarının ayrı bir önemi de var" diye konuştu.   

Önümüzdeki Pazar günü yerel seçimlerin ikinci turunun ve Avrupa Parlamentosu seçimlerinin yapılacağını hatırlatan Samaras, Yunanistan'ın vatandaşların fedakarlıklarıyla layık olduğu istikrarı görmesi gerektiğini belirtti.  

PASOK lideri ve Başbakan Yardımcısı Evangelos Venizelos ise ikinci tur yerel seçimlerde halkın yetenekli ve çalışkan adaylara oy vereceğini ifade etti.   

Hrisi Avgi Partisi'nin (Altın Şafak) aldığı oy oranına da değinen Venizelos, tüm demokratik güçlerin Nazilere ve şiddete karşı güçlü bir mücadele vermeleri gerektiğinin altını çizdi.

 Anamuhalefet partisi Radikal Sol Koalisyon'un (SYRİZA) lideri Aleksis Çipras da "En iyi goller ikinci turda atılır" yorumunu yaptı. Atina ve Attiki bölgesinin sayfa değiştirdiğini dile getiren Çipras, önümüzdeki Pazar günü halk oylamasının yapılacağını belirterek, oyların boşa gitmeyeceğini söyledi. 

ATİNA BELEDİYE BAŞKANI ADAYLARININ AÇIKLAMALARI

PASOK ve DHMAR Partilerinin desteklediği Atina Belediye Başkanı adayı Yorgo Kaminis, halkın verdiği desteği ikinci turda sürdürmesi çağrısında bulunarak büyük bir zafer kazanacağı inancını dile getirdi.  

SYRİZA Atina Belediye başkanı adayı Gabriel Sakelleridis, kendine güvenen ve oy veren insanlara teşekkür ederek "ilk tur bizi haklı çıkarıyor" şeklinde konuştu.

Sakellaridis, Atina'nın geleceği için halka dayanışma çağrısında bulundu. 

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?