banner39

17 yıl önce eylemci; dün ise başbakan

ABD Başkanı Obama, Donald Trump’ın seçim zaferiyle şok ve depresyon yaşayan Avrupa’ya terapi turuna çıktı. 19 Kasım 1999’da Atina’ya gelen ABD Başkanı Bill Clinton aleyhinde düzenlenen büyük protesto gösterilerinde ön saflarda yer alan Aleksis Çipras, bu kez 17 yıl sonra ülkeyi ziyaret eden ilk ABD Başkanı olan Obama’yı Başbakan olarak karşıladı.

Avrupa 16.11.2016, 14:37 16.11.2016, 14:39
17 yıl önce eylemci; dün ise başbakan

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Devlet Başkanı Barack Obama, protesto gösterileri eşliğinde iki günlük ziyaret için dün Yunanistan'a geldi. Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos ve Başbakan Aleksis Çipras ile görüşen Obama, görev süresi içerisinde Yunanistan'a ilk kez resmi bir ziyaret düzenledi.

19 Kasım 1999'da Atina'ya gelen ABD Başkanı Bill Clinton aleyhinde düzenlenen büyük protesto gösterilerinde ön saflarda yer alan Aleksis Çipras, bu kez 17 yıl sonra ülkeyi ziyaret eden ilk ABD Başkanı olan Obama'yı Başbakan olarak karşıladı. Hürriyet'te yer alan habere göre Çipras, Obama'yı “Ziyaretiniz bizim için büyük sevinç ve onur kaynağı” diyerek selamladı.

Avrupa turu öncesinde açıklama yapan Obama, ABD ile NATO arasındaki ilişkilere de değindi. ABD'nin, Donald Trump başkanlığında NATO ile stratejik bağlılığında bir değişiklik olmayacağını kaydetmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?