banner39

'5. Mevsim' karnavalında yüzlerce ton şekerleme ve çikolata dağıtıldı

Almanya'da, Ren Nehri'ne komşu şehirlerde "5. Mevsim" olarak adlandırılan karnaval kutlamaları kapsamında, halka yüzlerce ton şekerleme ve çikolata dağıtıldı.

Avrupa 12.02.2018, 19:45 12.02.2018, 19:45
'5. Mevsim' karnavalında yüzlerce ton şekerleme ve çikolata dağıtıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya'da, Ren Nehri'ne komşu şehirlerde "5. Mevsim" olarak adlandırılan karnaval kutlamaları,Rosenmontag (Güller Pazartesisi) geçitleriyle renkli görüntülere sahne oldu.

Almanya'daki karnavalın başkenti olarak kabul edilen Köln'de soğuk havaya rağmen renkli kostümleriyle sokağa dökülen halk, geçide katılan araçlardan kendilerine atılan çikolata, şeker ve oyuncakları topladı.

Yaklaşık 8 kilometrelik, 5 saat süren ve 11 bin kişinin yürüdüğü geçitte, müzik ve dans eşliğinde, özel hazırlanan araçlardan halka yüzlerce ton şekerleme ve çikolata dağıtıldı.

BİR MİLYON KİŞİ İZLEDİ

Köln Karnaval Komitesi, bu yıl karnaval geçidinde geçen yıl olduğu gibi 300 ton şekerleme, 700 bin çikolata, 300 bin demet çiçek, binlerce küçük oyuncak ve çeşitli hediyeler dağıtıldığını açıkladı.

Köln'deki karnaval geçidini Almanya'nın farklı şehirlerinden ve komşu ülkelerden gelenlerle yaklaşık bir milyon kişinin izlediği belirtildi. 

ÜÇ KİŞİ YARALANDI

Bu yıl karnaval geçidinde talihsiz bir kaza yaşandığı bildirildi.

Köln polisi tarafından yapılan açıklamada, Appellhofplatz'da at arabasının devrilmesi sonucu en az üç kişi yaralandı

banner53
Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?