banner39

90 yaşında gelen hidayet: Josette-Marie

90 yaşında İslam ile şerefleneren Belçikalı Josette-Marie, en çok Mülüman olduktan sonra yakınlarının kendisini deli diye itham etmesinden şikayet ediyor

Avrupa 15.04.2013, 14:12 15.04.2013, 16:50
90 yaşında gelen hidayet: Josette-Marie

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mekke'de düzenlenen bir konferansa katılan 92 yaşındaki Belçikalı Josette-Marie 2010 yılında Müslüman olduğunu belirterek esas doğum tarihininin İslam ile şereflendiği gün olduğunu söyledi.

Faslı bir aile sayesinde hidayete erdiğini belirten Josette-Marie, İslam'a giriş sürecini şöyle anlattı:

"Müslümanlarla komşuluk yapardım. Asıl İslam'a giriş sebebim, onlarla yakın bir şekilde yaşamam. Böylece Müslümanların yaşlı insanlara verdiği değeri gördüm. Avrupa'da tam tersi, evlatlar yaşlı anne babalarından kurtulmak için onları huzur evlerine gönderiyorlar. Müslüman tanıdıklarım bana karşı her zaman saygılı ve şefkatli oldular. Hristiyan olmama rağmen, bana yardımda bulundular ve bir karşılık istemediler. Dört çocuklu bir Müslüman aile devamlı beni evlerine davet ederdi ve bana iyilikte bulunurdu. Onların bu iyilikseverliği kelime-i şehadet getirmemde en önemli etken oldu. Müslüman aileler içinde, çocuklar, anne-baba ve dede-nine beraberce yaşıyorlar. Çocuklar büyüklerinin ellerinden ve büyükler ise küçüklerin başından öpüyorlar"

Müslüman olduktan sonra çektiği sıkıntılara değinen Josette-Marie, İslam'ı seçmesi dolayısıyla 74 yaşındaki kızının onu terk etmesine çok üzüldüğünü söyledi. Josette-Marie, tüm yakınlarının kendisini terk ettiğini ve bunamış olmakla suçladığını ifade ederek "Ancak bu doğru değil, çünkü 1930 sonrası yaşanan bütün olayları hala hatırlıyorum ve teker teker sayabilirim" dedi.

Kendisine hidayeti nasip ettiği gibi, kızına da doğru yolu göstermesi için Allah'a dua ettiğini belirten Josette-Marie, "2010'da Müslüman olduktan sonra Hac farizasını yerine getirdim. Allah (cc) bana son iki Ramazan orucunu tutmayı da nasip etti. İslam'dan önceki hayatıma üzülüyorum, ama benim gerçek doğumum aslında 2010 yılı, yani İslam'la kucaklaştığım tarih. Gerçek hayat İslam'la başlar. Son umudum bir daha Mekke'ye Umre yapmak için geri dönebilmek ve bu mukaddes topraklarda ölmek ve defnedilmektir" diyor.

Josette-Marie, hidayete erdikten sonra Nur ismini almış.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?