AB, bir milyon mülteci alacak

Almanya Başbakanı Merkel, AB'nin yıl sonuna kadar 1 milyon mülteciyi kabul edeceğini söyledi

AB, bir milyon mülteci alacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel'le bir telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede, Merkel Erdoğan'a, AB'nin yıl sonuna kadar 1 milyon sığınmacı kabul edeceğini söyledi

Avrupa'da yaşanan sığınmacı kriziyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Almanya Başbakanı Angela Merkel arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti. Görüşmede, Suriyeli sığınmacıların durumu ve İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'ya yaptığı saldırı gündeme geldi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel yıl sonuna kadar Avrupa Birliği'nin 1 milyon sığınmacıyı kabul edeceğini belirtti. Merkel, Avrupa Birliği ülkelerinin Suriyeli mülteciler için daha fazla şey yapması gerektiğini de ifade etti.

Türkiye'nin din ve etnik köken ayrımı gözetmeksiniz 2 milyonu aşkın Suriyeliye ve Iraklıya ev sahipliği yaptığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB başta olmak üzere uluslararası toplumun yük paylaşımı konusunda ivedilikle adım atması gerektiğine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise son bir yıl içerisinde Akdeniz'de 50 bin mültecinin hayatını kurtardıklarını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2015, 15:31
banner53
YORUM EKLE

banner39