banner15

AB: Mültecilere banka hesabı açılsın

Brüksel'de mülteci sorunu için biraraya gelen Avrupa Birliği üye ülkelerine, AB Finansal Hizmetler şefinden ilginç bir teklif geldi, "Mülteciler için banka hesabı açın, adaptasyonları hızlansın."

AB: Mültecilere banka hesabı açılsın

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Birliği üyesi ülkelerin, ülkelerinde bulunan mültecilerin adaptasyon süreçlerinin hızlanmasına yardımcı olması için şahısları adına banka hesapları açılması istendi.

Orta Doğu, Afganistan ve Afrika'da yaşanan çatışmalardan ve yoksulluktan kaçan yüzbinlerce mültecinin
Avrupa'ya yönelmesiyle büyük bir mülteci krizi ile karşı karşıya kalan Avrupa ülkeleri, mültecilerle ilgili politika üretmeye devam ediyor. AB Finansal Hizmetler Şefi Jonathan Hill, Brüksel'de AB Maliye Bakanlarına yaptığı konuşmada, mültecilerin entegrasyonuna yardımcı olmak ve onlara daha kolay ödeme yapmak için banka hesapları açılması gerektiğini söyledi. Hill, Temel Bankacılık Hizmetlerine erişimlerinin sağlanması gerektiğini savundu.

05 Kasım'da yayınlanan son ekonomik tahminlerde Avrupa Komisyonu raporunda uzun vadede mültecilerin kamu maliyesini ciddi oranda artıracağı belirtildi. Raporu öne süren Hill, AB üyesi ülkelerin mülteciler için banka hesapları açılması konusunda hızlı hareket etmelerinin iyi olacağını savundu.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 16:35
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35