banner15

AB ülkeleri silahlı örgütleri destekliyor

AP eski milletvekili Ceyhun, Avrupa ülkelerinin DHKP-C, PKK ve IŞİD gibi örgütün elemanlarını desteklediğini ve barındırdığını söyledi

AB ülkeleri silahlı örgütleri destekliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bir dönem Avrupa Parlamentosu'nda milletvekilliği yapan Ozan Ceyhun, Belçika başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinin Türkiye'de aranan terör örgütü elemanlarına destek verdiğini söyledi.

Sabah'tan isa Tatlıcan'a konuşan Ozan Ceyhun, Belçika, Almanya, Fransa ve Hollanda gibi ülkelerin oldukça uzun zamandır PKK'nın Türkiye'de aranan mensuplarıyla dolmuş durumda olduğunu söyledi. Ceyhun, "Belçika'nın DHKP-C konusunda tavrı tüm AB değerlerini ayaklar altına alan bir tavır. Sabancı cinayetinin sanıklarından Fehriye Erdal'a utanmasalar Belçika Kraliyet nişanı bile verecekler. AB'nin başkenti olmakla övünen Brüksel kentinin terörist yuvası haline gelmesi AB için de utanılacak bir durum." ifadelerini kullandı.

Ceyhun, IŞİD mensuplarının özellikle Belçika ve Fransa'da; PKK'lıların ise ağırlıklı olarak Almanya'da ağlarını ördüklerini belirtti. Ceyhun, "Sur'da olduğu gibi hendek kazmıyor ve barikatlar kurmuyorlar ama buna karşılık ülkede yerleşik hale gelmekteler" dedi.

IŞİD mensuplarının zaten Avrupa ülkelerinde doğup büyüdüğünü belirten Ceyhun, şu ifadeleri kullandı:

"Onlarca yıl müslüman gençleri dışlayan ve onları toplumun dışına iten politik hatalar sonucu DAEŞ militanlarının hiç biri eylem için Suriye'den kalkıp gelmiyor. DAEŞ'liler zaten Belçikalı ya da Fransız! Bu ülkelerde doğmuşlar ve büyümüşler ve de ülkeleri avuçlarının içi gibi biliyorlar. Paris'te aynı anda bir çok yerde kanlı eylemler yapacak kadar kente 'yabancı' değiller. Brüksel'de havaalanındaki güvenlik zaafiyetini bilmeseler eylemi yapamazdılar."

Brüksel'deki PKK çadırının kaldırılmasının pek bir değişikliğe sebep olmayacağını düşündüğünü kaydeden Ceyhun, "Çadırı fotoğraflamayıp, sosyal medyada sunmasaydık ve medyamız bu rezaleti her saat başı dile getirmeseydi o çadır kalkmazdı. Utandılar da kaldırdılar." dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 11:03
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48