banner39

Abbas işgalin sona erdirilmesi için destek isteyecek

Filistin Devlet Başkanı Abbas, İsrail’in Filistin topraklarını işgaline belirli bir zaman takvimi içinde son vermesi için BM Güvenlik Konseyi tarafından kabul edilmesi istenen karar tasarısına Fransa'dan destek isteyecek

Avrupa 18.09.2014, 18:52 19.09.2014, 08:21
Abbas işgalin sona erdirilmesi için destek isteyecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, yarın Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ı Elysee Sarayı'nda kabul edecek.

Görüşmede Abbas, İsrail’in Filistin topraklarını işgaline belirli bir zaman takvimi içinde son vermesi için BM Güvenlik Konseyi tarafından kabul edilmesi istenen karar tasarısına Fransa’nın destek vermesi isteyecek.

Filistin tarafının hazırladığı yeni barış taslağı konusunda Hollande’ı bilgilendirmesi ve bu planla ilgili Paris’in desteğini istemesi beklenen Abbas, ayrıca Gazze Şeridi’ndeki son durum ve gelişmelerle ilgili görüşlerini açıklayacak.

Hollande’ın ise "Ortadoğu barış görüşmelerinin vakit geçirilmeden başlaması konusunda ülkesinin uzun zamandır dile getirdiği çağrıyı yinelemesi" bekleniyor.

İsrail'in temmuzda Gazze'ye yönelik saldrıları sırasında Fransa, Filistin yanlısı protesto gösterilerine sahne olmuştu. Fransa, Avrupa'da en fazla Müslaman ve Musevinin yaşadığı ülke olarak biliniyor.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?