banner15

ABD'den Rusya'ya 'askerlerini çek' uyarısı

Abhazya ve Güney Osetya'nın tek taraflı bağımsızlıklarını tanıyan Esed rejimine tepki gösteren ABD, Rusya’yı, bu bölgelerden askerlerini çekmesi için sert şekilde uyardı.

ABD'den Rusya'ya 'askerlerini çek' uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Dışişleri Bakanlığı, bir açıklama yayımlayarak, 10 sene önce savaşa neden olan Abhazya ve Güney Osetya'nın tek taraflı bağımsızlıklarına bir kere daha tepki gösterdi. Beşşar Esed rejiminin bu iki bölgeyi tanıması kararı üzerine, Washington'dan yapılan açıklamaya göre, Rusya, bu bölgelerden askerlerini çekmesi yönünde uyarıldı.

ESED REJİMİ AYRILIKÇI BÖLGELERİ DÜN TANIDIĞINI AÇIKLAMIŞTI

Suriye'de Esed rejiminin, Gürcistan'dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden ayrılıkçı Abhazya ve Güney Osetya bölgelerini tanıma kararı aldığı bildirilmişti. Esed rejiminin haber ajansı SANA'nın haberinde, "Abhazya ve Güney Osetya cumhuriyetleriyle karşılıklı tanıma ve büyükelçilik düzeyinde diplomatik ilişkilerin kurulması konusunda anlaşmaya varıldı" ifadelerine yer verilmişti. 

GÜRCİSTAN: SURİYE İLE İLİŞKİLER KESİLECEK

Gürcistan, Abhazya ve Güney Osetya'nın tek taraflı bağımsızlıklarını tanıma kararı alan Esed rejimine tepki göstermiş, Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama ile Gürcistan hükümetinin Suriye ile diplomatik ilişkilerin kesilmesi yönünde gereken süreci başlattığı bildirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 15:49
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48