banner39

ABD'den sonra Avrupa Parlamentosu da Zuckerberg'i sorgulamak istiyor

Facebook'daki veri sızıntısı skandalıyla ilgili olarak hafta içinde ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi'nde ifade veren şirketin kurucusu ve Üst Yöneticisi Zuckerberg'den, şimdi de AP milletvekillerinin sorularını cevaplaması istendi.

Avrupa 13.04.2018, 15:11 13.04.2018, 15:11
ABD'den sonra Avrupa Parlamentosu da Zuckerberg'i sorgulamak istiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Parlamentosu'nun (AP), Facebook'un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg'i, şirketin veri sızıntısı skandalıyla ilgili dinlemek istediği bildirildi.

ABD Temsilciler Meclisinde ifade veren Zuckerberg'in şimdi de AP milletvekillerinin sorularını cevaplaması talep edildi.

AP'de yapılan oturumun ardından Parlamento Başkanı Antonio Tajani'ye yazılan mektupta, Zuckerberg'in parlamentonun farklı komisyonlarına davet edilerek veri skandalıyla ilgili soruları cevaplaması talep edildi.

AP BAŞKANI: ZUCKERBERG'İN BİZİM SORULARIMIZI DA CEVAPLAMAYA HAZIR OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ

AP Başkanı Tajani de Twitter'dan hesabından yaptığı açıklamada, "Zuckerberg'in bizim sorularımızı da cevaplamaya hazır olduğunu düşünüyoruz. Avrupa vatandaşlarına karşı da sorumlu olduğunu göstermesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Zuckerberg, şirketin veri sızıntısı skandalıyla ilgili olarak hafta içinde ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisinde ifade vermişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?