banner15

AB'den dört ülkeye destek paketi

Avrupa Birliği, Cezayir, Fas, Lübnan ve Ürdün'e, bu ülkelerde özel sektörü, yerel reformları ve yaşam şartlarının güçlendirilmesini desteklemek için 365,5 milyon avro destekte bulunma kararı aldı

AB'den dört ülkeye destek paketi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Birliği (AB), Cezayir, Fas, Lübnan ve Ürdün'e toplam 365,5 milyon avroluk destek paketi açıkladı.

AB Komisyonundan yapılan açıklamaya göre, 365,5 milyon avronun 237 milyonu bu dört ülkedeki özel sektörü desteklemek için kullanılacak. Bu fonla, yeni iş fırsatları sağlanacak, mesleki eğitim verilecek, mikro, küçük ve orta ölçekli işletmeler güçlendirilecek.

100 milyon avro, sağlık hizmetleri, fakirlikle mücadele gibi alanlarda halkın yaşam koşullarını iyileştirmek için kullanılacak.

Kalan 28,5 milyon avro da Cezayir, Fas ve Lübnan'da sivil toplum ve yargı sistemi gibi alanlarda yerel reformları desteklemeye ayrılacak.

Fondan, Cezayir 25 milyon, Fas 180,5 milyon, Lübnan 25 milyon ve Ürdün 135 milyon avro alacak.

Komisyonun, Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu üyesi Johannes Hahn, yaptığı yazılı açıklamada, destek paketini değerlendirdi. Hahn, paketin, yeni iş imkanları oluşturarak, büyümeyi teşvik ederek ve yaşam standartlarını yükselterek, bu ülkelerdeki halklara doğrudan fayda sağlayacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 18:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35