banner39

banner35

'ABD'nin ideolojik haçlı seferinin son kurbanı Ukrayna'

Ukrayna'nın eski Cumhurbaşkanı Yanukoviç'le görüşen film yönetmeni Oliver Stone, Ukrayna'daki olaylarla ilgili olarak, "ABD'nin Rusya'ya başlattığı ideolojik haçlı seferinin son kurbanı Ukrayna' ifadelerini kullandı

Avrupa 02.01.2015, 13:39 02.01.2015, 14:07
'ABD'nin ideolojik haçlı seferinin son kurbanı Ukrayna'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'li yapımcı ve yönetmen Oliver Stone, Ukrayna'da halk ayaklanmasının ardından görevden uzaklaştırılan eski Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç'le görüştükten sonra çarpıcı açıklamalarda bulundu. Stone, ABD'nin Rusya üzerine 'ideolojik bir haçlı seferi' düzenlediğini ve Ukrayna'nın bu seferin kurbanı olduğunu söyledi. 

Stone, dün Facebook hesabı üzerinden Ukrayna'daki siyasi krizle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Ukrayna kriziyle ilgili belgesel hazırlayan Stone, projenin bitmesine yakın yaptığı paylaşımda, geçen yıl şubat ayında Kiev'de yaşanan, 59 kişinin öldürüldüğü katliamda CIA'nın parmağı olduğunu iddia etti.

Stone, "Ukrayna krizini ve iç savaşını CIA hazırladı. Sorun Rusya devlet Başkanı Vladimir Putin'in Kırım'ı ilhakı değil, ABD'nin Ukrayna'yı ilhakı" dedi. Ukrayna eski Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç ile yaptığı röportajdan da bahseden Stone, şunları kaydetti: "22 Şubat katliamıyla ilgili bütün detaylar belgeselde yayınlanacak. Aldığım bilgiler bana gösteriyor ki o gün 45 protestocu ve 14 polisi öldürenler Batı yanlısı üçüncü partinin kışkırtıcılarıydı. Tanıkların hepsi bu olayın arkasında CIA'nın parmağı olduğunu söyledi.

ABD'li yönetmen, Ukraynalıların 2'inci Soğuk Savaş'ın ideolojik akınlarının kurbanı olduğunu savundu. 

Oliver Stone'un Ukrayna ile ilgili olarak Facebook hesabında yaptığı paylaşımlar;

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?