banner39

AGİT, Rusya'yı '"devlet terörü" uygulamakla suçladı

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne brifing veren AGİT Dönem Başkanı Polonya'nın Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau, Okulların, hastanelerin kasıtlı şekilde hedef alındığını ve Rusya'nın uluslararası anlaşmalarca yasaklanan silahları kullandığını kaydeden Rau, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin, sivilleri ve sivil altyapıyı hedef almasının ''devlet terörü'' olduğunu ifade etti.

Avrupa 14.03.2022, 20:03
AGİT, Rusya'yı '"devlet terörü" uygulamakla suçladı

Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatı Dönem Başkanı Polonya'nın Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne brifinginde, Rusya'nın Ukrayna işgalini kınadı.

Rusya'nın saldırganlığını durdurmanın ''ahlaki bir zorunluluk'' olduğunu belirten ve BM Güvenlik Konseyi'ne işgale son vermesi çağrısı yapan Rau, ''Failler yaptıklarıyla, bizse nasıl yanıt verdiğimizle yargılanacağız.'' dedi.

Okulların, hastanelerin kasıtlı şekilde hedef alındığını ve Rusya'nın uluslararası anlaşmalarca yasaklanan silahları kullandığını kaydeden Rau, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin, sivilleri ve sivil altyapıyı hedef almasının ''devlet terörü'' olduğunu ifade etti.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?