banner39

Alman askerleri arasında psikolojik rahatsızlık artıyor

İşgal görevlerinden sonra, posttravmatik rahatsızlık geçiren Alman askerlerin sayısının artmaya devam ettiği bildirildi.

Avrupa 30.12.2015, 11:10 30.12.2015, 11:10
Alman askerleri arasında psikolojik rahatsızlık artıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman Federal Ordunun sıcak çatışmalara girdiği Afganistan görevinin sona ermesinden uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen, psikolojik rahatsızlık yaşayan asker sayısının giderek arttığı bildirildi.

Federal Ordu, 2015 yılı Eylül ayı sonuna kadar 178 askerin daha posttravmatik rahatsızlık yaşadığını, böylece geçen yıla göre rahatsızlanan asker sayısının yüzde 17 arttığını bildirdi.

Psikolojik rahatsızlık geçiren Alman askerlerin üçte dördünün Afganistan'da görev yapan askerler olduğu bildirildi. Afganistan'da 2010 ve 2012 yılları arasında Alman askerleri sıkça Taliban'a karşı sıcak çatışmaya katıldılar. Bir yıl önce görev sona erdirilerek, yalnızca Afgan güvenlik güçlerinin eğitimleri görevi başlatıldı.

İşgal güçlerine katılan Alman askerlerin psikolojik rahatsızlıkları, görev sonrası aradan yıllar geçtikten sonra teşhis edilebiliyor. Rahatsızlanan askerlerin, sık sık korkulu anlar yaşadıkları ve kabus gördükleri kaydedildi.

Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?