banner39

Alman Bakan Federal Orduyu eleştirdi

Alman eski Savunma Bakanı De Maiziere, kendisi için yapılan veda töreni öncesi Alman Ordusunu sert bir dille eleştirdi.

Avrupa 09.01.2014, 16:57 09.01.2014, 16:57
Alman Bakan Federal Orduyu eleştirdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'da yeni federal koalisyon hükümetinde Savunma Bakanlığından, tekrar daha önce yaptığı Federal İçişleri Bakanlığına geri dönen Thomas de Maiziere, askerler tarafından yapılan veda töreni öncesinde Orduyu eleştiren sözler söyledi. Gerek Federal Orduda gerekse silahlanma sektöründe birçok şeyin düzgün olmadığını belirten De Maizere, böyle büyük bir kurumda bunun normal olduğunu kaydetti.

De Maiziere veda töreninden önce yapılan resepsiyonda Savunma Bakanlığı yaptığı sırada ortaya çıkan drone skandalından dolayı istifa etmeyi düşündüğünü, ancak askerlerin kendisini vazgeçirdiklerini bildirdi.

İngiltere ve Fransa'nın Almanya'nın askeri görevlere katılmasıyla ilgili eleştirilerini de kabul etmeyen De Maiziere, Avrupa'da Almanya'nın Uluslar arası askeri görevlerin şekli ve kapsamı konusunda kimseden ders almaya ihtiyacı bulunmadığını, Almanya'nın iç politikada bazı sıkıntılar olsa da bu görevlere hazır olduğunu söyledi.

Federal Orduda başlattığı reformlardan dolayı askerlerin memnuniyetsizliklerini anlayışla karşıladığını, yeni düzenlemelerin hedefinin askerleri ve çalışanları memnun etmek değil, Federal Ordunun görevini yerine getirmek olduğunu kaydetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?