banner39

Alman bakan marş söylemeyen futbolculara kızdı

Alman milli takımı oyuncularından bazılarının milli marşı söylememeleri Federal İçişleri Bakanı De Maiziere'yi rahatsız etti.

Avrupa 02.06.2014, 12:04 02.06.2014, 12:04
Alman bakan marş söylemeyen futbolculara kızdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman Federal İçişleri Bakanı, daha önce de politik çevreler tarafından gündeme getirilen milli futbol takımı oyuncularının maç öncesi milli marş söylemeleri tartışmasını yeniden başlattı. Alman milli takımında Türk asıllı Mesut Özil gibi birçok yabancı asıllı oyuncu da bulunuyor.

Brezilya'da yapılacak Dünya Kupası maçlarının başlamasına 2 hafta kala, 'Bild am Sonntag' gazetesine konuşan Hristiyan demokrat politikacı Thomas de Maiziere, maç öncesi tüm milli futbolcuların milli marş söylememelerinin kendisini biraz rahatsız ettiğini söyledi. De Maiziere, futbolcuların Almanya için sahaya çıktıklarını ve Alman ulusal marşını söyleyerek Almanya'yı tanıdıklarını ortaya koymalarından memnun olacağını belirtti.

Aynı zamanda spordan da sorumlu olan Alman Federal İçişleri Bakanı, bazı futbolcuların marş söyleme konusunda çekinceli olmalarını anladığını, zira hakem düdüğü ötmeden önce oyuncuların maça konsantre olduklarını kaydetti.

Daha önce de 2012 yılında yapılan Avrupa Şampiyonası finalinde, Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Gerhard Mayer-Vorfelder, Alman milli takımındaki futbolculara milli marş söyleme mecburiyeti getirilmesini taleb etmişti.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?