banner15

Alman Bakan Türkiye'ye NATO'yu hatırlattı!

Türkiye'deki darbe girişimi sonrası hükümete destek vermekte ayak sürüyen Almanya, Erdoğan'ın Rusya gezisi sırasında, Türkiye'ye NATO üyesi olduğunu hatırlattı

Alman Bakan Türkiye'ye NATO'yu hatırlattı!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye'deki darbe girişimine sessiz kalan ülkeler kategorisinde bulunan Almanya'dan NATO açıklaması geldi. Putin ve Erdoğan görüşmesi sırasında Savunma Bakanı Von der Leyen "Türkiye’nin hangi tarafta durması gerektiğini biliyorum" ifadelerine yer verdi.

İLK TEPKİ RUSYA VERMİŞTİ

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, darbe sonrası NATO'nun darbe girişimi öncesindeki tutumunu eleştirmişti. Zaharova, Türkiye'deki meşru hükümetin devrilmesi halinde bölgedeki istikrarsızlığın daha da derinleşeceğini ifade etmişti.

PUTİN O GECE ERDOĞAN'I ARAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ziyareti öncesinde "darbe gecesi kendisini ilk arayanın Putin olduğunu" açıklamıştı.

ALMAN DIŞİŞLERİ: TÜRKİYE RUSYA YAKINLAŞMASI ÖNEMLİ

Almanya'dan gündüz saatlerinde gelen açıklamada, Türkiye-Rusya yakınlaşmasından memnun olunduğu duyurulmuştu

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Sawsan Chebli, Federal Basın Merkezi'nde yaptığı açıklamada, ''Bizim açımızdan uçak düşürme olayının ardından Türkiye ile Rusya arasında tekrar bir yakınlaşmanın olması memnuniyet vericidir'' demişti. Chebli, her iki ülkenin de Suriye'deki soruna çözüm bulma konusunda önemli aktörler olduğuna dikkati çekti.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016, 19:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35