banner39

Alman bakan Westerwelle'nin şifresi hacklendi

Anonymous, Alman Dışişleri Bakanı Westerwelle'nin şifresini yayınladı. Westerwelle'nin partisi FDP'ye iki defa sanal saldırı yapıldı.

Avrupa 17.04.2013, 11:40 17.04.2013, 11:40
Alman bakan Westerwelle'nin şifresi hacklendi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle'nin partisi Hür Demokrat Parti FDP'ye ait sanal çalışma platformu my.fdp, Anonymous tarafından, genç liberaller sitesi Julis de 'Medusa' isimli bir başka grup tarafından hacklendi. Toplam 37 bin hesaba ait bilgiler çalındı.

FDP Genel Sekreteri Patrick Döring, facebook'a yazdığı bir mesajda, my.fdp'ye yapılan sanal saldırıyı onayladı. Mesajında, partinin internet sitelerini kuran ve bakımını yapan şirketin, hesap sahiplerinin şifrelerini değiştirmeleri yönündeki uyarı mektubunu yayınladı.

Anonymous, Döring'in mesajından önce partiye ait gizli bazı bilgileri ve 37 bin kişinin ismini internette yayınladı. İnternet çalışma platformu my.fdp'nin partinin üst düzey yöneticileri tarafından da kullanıldığı bildirildi.

Böylece Parti Genel Başkanı ve Federal Ekonomi Bakanı Philip Rösler ve Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle'ye ait şifreler de internette yayınlanmış oldu. Döring ve FDP Parlamento Grup Başkanı Jörg Paschedag'ın internet sitelerine yapılan saldırı dolayısıyla bu sabah Başsavcılığa şikayet kararı verdikleri bildirildi.

Anonymous tarafından twitter mesajında, sanal saldırının Federal Parlamentoda Mart ayında telekomünikasyon şirketlerinin müşteri bilgilerini resmi yetkililere vermeleri konusunda çıkardığı kanunu protesto için yapıldığı kaydedildi.

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?