banner39

Alman bakan yine 'İslamcı terör' kartını açtı!

Alman Federal İçişleri Bakanı Friedrich, kendisine yönelik eleştiriler karşısında dikkatleri yine başka yöne çevirebilmek için 'İslamcı terör' tehlikesinden bahsetti.

Avrupa 02.08.2012, 13:08 02.08.2012, 13:08
Alman bakan yine 'İslamcı terör' kartını açtı!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya Federal Emniyet Genel Müdürünü iki yardımcısıyla beraber görevden alan Federal İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich, kendisine yönelik eleştirilerden dikkatleri başka tarafa çevirmek için yine 'İslamcı terör'ü gündeme getirdi.

Hristiyan sosyal demokrat politikacı Friedrich, 'Hamburger Abendblatt' isimli gazeteye verdiği demeçte, internet üzerinden gördükleri hareketlenmelerden anladığı kadarıyla, İslamcıların Almanya'da bir saldırı düzenlemek konusunda çok kararlı olduklarını söyledi. Friedrich, Almanya'da terör tehlikesinin yükseldiğini belirterek, 'Almanya'nın İslamcıların hedefinde olduğundan hiç şüphe yok.' dedi.

Almanya'nın güvenlik durumunun çok ciddi olduğunu ifade eden Alman bakan, bu yüzden çok uyanık olduklarını kaydetti. Ancak somut bir tehdidin de sözkonusu olmadığını bildiren Friedrich, 2010 yılının Kasım ayında olduğu gibi soyut riskin devam ettiğini öne sürdü. Kasım 2010'da somut bir uyarı aldınıdğfı gerekçesiyle Federal hükümet havaalanlarında ve istasyonlardaki güvenlik önlemlerini artırmıştı.

banner53
Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?