banner39

Alman bakandan holiganlara karşı özel tim talebi

Almanya'nın Aşağı Saksonya Eyaleti İçişleri Bakanı, Federal yönetimin holiganlara karşı özel birlik kurmasını taleb etti.

Avrupa 01.11.2014, 13:16 01.11.2014, 13:36
Alman bakandan holiganlara karşı özel tim talebi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Köln şehrinde ırkçıların polisle çatışmasından dolayı başlatılan tartışma kapsamında bir açıklama yapan Aşağı Saksonya Eyaleti İçişleri Bakanı Boris Pistorius, Federal yönetimden aşırı gruplarla ve terörle mücadele eden özel bir tim kurulmasını istedi. Özel timin 'Aşırılıkla ve Terörizmle Mücadele Merkezi'ne yerleştirilerek 'selefilere ve holiganlar'a karşı hazır tutulması gerektiğini savunan sosyal demokrat politikacı Pistorius, 'Köln'de yaşanan şiddetin boyutları aslında hepimizi alarma geçirmeliydi.' dedi.

Kendisinin Aşağı Saksonya'da, Anayasayı Koruma İstihbarat Eyalet Teşkilatı ile Polis Teşkilatının katıldığı ortak bir çalışma grubu oluşturduğunu, bu çalışma grubunun eyaletin tümünde durum değerlendirmesi yapacağını belirtti. Pistorius, selefilere karşı huliganların tüm Almanya genelinde bir ağ oluşturduklarını ve çok etkili olduklarını, bu yüzden tüm ülkede ortak bir savunma merkezi kurulmasının şart olduğunu kaydetti.

Holiganlar ve neonaziler, geçen hafta sonu Köln'de, selefi gruba karşı olduklarını öne sürerek İslam karşıtı büyük bir gösteri yapmışlar, polisle çatışmaya girerek 49 polisi yaralamışlardı.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?