banner15

Alman bakanlardan Müslümanlara karşı ortak tedbir

Alman eyalet içişleri bakanları, Selefi Müslümanların faaliyetlerini engellemek için yeni bir proje hazırladı.

Alman bakanlardan Müslümanlara karşı ortak tedbir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya eyalet içişleri bakanları Selefi olarak adlandırılan Müslüman gruplara karşı ortak mücadele için bir tedbir projesi geliştirdiler. İçişleri Bakanları Konferansına ev sahipliği yapan Kuzey Ren-Westfalya Eyaleti NRW İçişleri Bakanı Ralf Jaeger bugün Bonn'da, Mart ayı sonunda Düsseldorf, Bochum ve Bonn'da başlatılan engelleme programının tanıtımını yaptı.

'Genç insanların aşırı Selefiler tarafından basit gibi görünen cevaplarla radikalleştirme tuzağına düşmelerini engellemek istiyoruz.' diyen Jaeger, bunu sağlamak için Selefi grupların bulunduğu yerlerde, cami derneklerinde, mahalli yönetimlerde ve sosyal kurumlarla polis teşkilatında bir ağ oluşturulduğunu bildirdi.

NRW İçişleri Bakanı, Almanya'da engellenen üç terör saldırısının da Selefi gruplardan kişilerce düzenlendiğini, şiddet yanlısı olduklarını öne sürdüğü bu grupların Suriye'deki cihad için yoğun çalışma yaptıklarını belirtti. Almanya'dan Esad'a karşı savaşmak üzere Suriye'ye giden 320 kişiden 120'sinin NRW'den olduğunu kaydetti. Jaeger, Suriye'den geri dönenlerin kahramanlar gibi karşılandığını ve Suriye'de silah ve askeri eğitim aldıklarından dolayı, içişleri bakanları olarak endişe duyduklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 17:20
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48