Alman Başbakan adayından Suriye'ye ferdi yardım

Alman SPD'nin Başbakan adayı Steinbrück, özel televizyon kanalında telefonla yapılan oylamada kazandığı 300 bin Avroyu Suriye'deki yardım derneklerine vermek istiyor.

Alman Başbakan adayından Suriye'ye ferdi yardım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'da geçen Pazar akşamı 4 televizyon kanalından canlı olarak yayınlanan Başbakan Angela Merkel ile SPD'li Başbakan adayı Peer Steinbrück arasındaki düello sırasında seyircilerin telefonla arayarak oy vermeleri istenmişti. Düelloyu yayınlayan 4 kanaldan biri olan Pro 7'deki oylama sonunda, kazanan politikacıya 300 bin Avro verileceği bildirildi. Sonuçta Steinbrück oyların yüzde 50,3'ünü alarak para ödülünü de kazandı.

Sosyal Demokrat Parti SPD'den bildirildiğine göre böyle bir para ödülü olduğunu duyan Steinbrück çok şaşırdı. 'Hamburger Post' gazetesinde yeralan bir haberde Başbakan adayı sosyal demokrat politikacının bu parayı Suriye'de yardım faaliyetleri yapan derneklere vermek istediği bildirildi.

Steinbrück'ün sözcüsü, 300 bin Avroluk para ödülünün 'Sınır Tanımayan Doktorlar' derneğine verilmesine karar verildiğini, ancak başka derneklerin de yeniden gözden geçirilebileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2013, 11:25
banner53
YORUM EKLE

banner39