banner15

Alman Başbakan Yardımcısı: Suriyeli mültecilere kota uygulansın

Alman Federal Başbakan Yardımcısı Gabriel, diğer iç savaşlardan kaçan mültecilere uygulandığı gibi Suriyeli mültecilere de kontenjan uygulanması gerektiğini belirtti.

Alman Başbakan Yardımcısı: Suriyeli mültecilere kota uygulansın

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman federal koalisyon hükümetinin küçük ortağı Sosyal Demokrat Parti SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel, basına verdiği demeçte mültecilerin hareketlerini kontrol edebilmek için devlet tarafından daha fazla şeyler yapılması gerektiğini savundu.

'Süddeutsche Zeitung' isimli gazeteye konuşan Federal Başbakan Yardımcısı ve Federal Ekonomi Bakanı Gabriel, Almanya'nın mülteciler konusunda yükünün hafifletilmesi gerektiğini, zira 'burada iltica hakkının üst sınırı vardır, bu yüzden daha az insan Almanya'da iltica başvurusu yapsın' denilemeyeceğini belirtti.

Ancak Gabriel, Almanya'nın Suriyeli mülteciler için de, diğer ülkelerdeki iç savaşlardan kaçan mültecilere uyguladığı gibi kontenjan uygulaması getirilmesini taleb etti. Şayet böyle bir kontenjan belirlenirse, Türkiye ya da Lübnan'daki Suriyeli mültecilerin bu kontenjanı gözönüne alarak ilticalarının kabul edilmeyeceğini düşüneceklerini ve insan kaçakçılarına çok paralar vererek buraya gelmekten vazgeçeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 17:41
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35