Alman basını Erdoğan'a akıl vermeyi sürdürüyor!

Haftalık Spiegel dergisi, Türkiye'deki adalet reformu hakkında yayınladığı haberde Başbakan Erdoğan'ın reformu daha fazla yumuşatması gerektiğini belirtti.

Alman basını Erdoğan'a akıl vermeyi sürdürüyor!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman dergisinde verilen haberde aylardan beri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adliye ve rüşvet skandallarıyla yaşadığı problem dile getirilerek, Erdoğan'ın bu skandallara tepki olarak planladığı adli sistem değişikliğini ertelemesi gerektiği öne sürüldü.

Spiegel'in haberinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ve AB'nin karşı çıkmasından dolayı reformun ertelendiği, birçok Türk gazetesinin Perşembe günü Erdoğan'ın Gül'le yaptığı görüşmeden sonra bu kararın alındığı kaydedildi.

Alman dergisinin iddiasına göre hem AB, hem de Cumhurbaşkanı Gül, yeni hazırlandığı şekliyle adalet reformunun güçler dağılımındaki dengeyi bozabileceğini düşünüyor. Bu yüzden değişiklik yapılması gerektiği ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın da bu yönde bir açıklama yaparak çalışmalrın devam ettiğini söylediği aktarıldı.

Spiegel'in haberinde ayrıca TBMM'deki yumruklı kavgadan da bahsedilerek CHP'li milletvekilin dövülerek hastahenelik edildiği iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2014, 19:54
banner53
YORUM EKLE

banner39