banner15

Alman bekçiler, Suriyeli mültecileri darbetti

Almanya'nın Dresden şehrinde koruma görevlilerinin Suriye asıllı mültecileri dövdükleri ortaya çıktı.

Alman bekçiler, Suriyeli mültecileri darbetti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Saksonya Eyaleti başkenti Dresden'deki bir mülteci yurdunda, güvenlik görevlileri Suriyeli bir mülteciyi kovalayarak tekmeledikleri ortaya çıktı. 'Saechsische Zeitung' isimli gazetede fotoğraf ve videosu yayınlanan olayda, yurdun avlusunda bekçilerin mülteciyi nasıl kovaladıkları ve dövdükleri görülüyor.

Güvenlik kurumu müdürü Martin Linnemann, Alman haber ajansı dpa'ya verdiği demeçte, olayın meydana geldiğini kabul ederek, bazı şeylerin doğru yapılmadığını söyledi. Ancak Ekim ayı sonundaki olayda provokasyon yapıldığını, 23 yaşındaki bir mültecinin korumalara saldırdığını ve bir korumanın yaralandığını öne sürdü.

Ancak fotoğraflar ve videodaki görüntülerde, koruma görevlilerinin mültecileri kovaladıkları, bir mültecinin boğazını sıkarak yere yuvarladıkları, bir bekçinin de yere düşen mülteciyi tekmeleyerek dövdüğü görülüyor.

Yaklaşık 6 ay önce de Kuzey Ren-Westfalya Eyaleti NRW'de bir mülteci yurdunda koruma görevlisinin bir mülteciye nasıl işkence yaptığını gösteren görüntüler ortaya çıkmıştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 11:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35