banner39

Alman Dışişleri Bakanı AGİT'ten daha fazla gayret istedi

Alman Dışişleri Bakanı Steinmeier, AGİT Başkanına gönderdiği mektubta Ukrayna krizinin giderilerek barış sağlanması için daha fazla gayret gösterilmesini taleb etti.

Avrupa 26.04.2014, 14:18 26.04.2014, 14:18
Alman Dışişleri Bakanı AGİT'ten daha fazla gayret istedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, bir hafta önce Ukrayna'daki gerginliğin sona erdirilmesi için Cenevre'de yapılan anlaşmanın kurtarılması için bir deneme daha yapılmasını istiyor. Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı AGİT Başkanı Didier Burkhalter'e bir mektub gönderen Steinmeier, teşkilatın aracılık görevini daha da güçlendirmesini taleb etti.

Steinmeier, Ukrayna'da AGİT tarafından tarafları biraraya getiren yuvarlak masa toplantıları düzenlemesini önerdi. Alman Dışişleri Bakanı mektubunda Cenevre Anlaşmasını imzalayan ABD, Rusya, AB ve Ukrayna'nın 'görünür bir politika' ortaya koymaları gerektiğini savundu.

Bir kopyası da Waşington'a gönderilen mektubta Steinmeier, anlaşma yapan dörtlü grup temsilcilerinin Kiev'de ve Ukrayna'nın doğu ve batısında geziler yaparak durum değerlendirmesi yapabileceklerini belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?