banner15

Alman eyaletinde İslam dersleri danışma konseyi kuruldu

Almanya'nın Baden-Württemberg Eyelatinde, okullarda İslam derslerinin organizesi için, Müslümanları temsil eden derneklerden oluşan proje danışma konseyi kuruldu.

Alman eyaletinde İslam dersleri danışma konseyi kuruldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın güneyindeki Baden-Württemberg Eyaletinde, okullarda İslam derslerinin genişletilmesi için Müslüman temsilci kuruluşlardan oluşan bir danışma konseyi kuruldu. Eğitim Bakanı Andreas Stoch, şu anda deneme aşamasındaki İslam derslerinin, 2018'den itibaren daha çok okulda ve düzenli bir şekilde yapılmasının amaçlandığını, bunun için Müslüman temsilcilerden oluşan danışma konseyinin kurulduğunu söyledi.

Baden-Württemberg Eyaletindeki 70 okulda halen İslam dersleri veriliyor. Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, Suriye ve Irak'tan, Afganistan'dan gelen mülteci sayısının artması gözönüne alınarak, İslam dersi verilen okulların sayısının artırılması gerektiği belirtildi.

Danışma Konseyinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği DİTİB, İslam Kültür Merkezleri Birliği, İslam Cemaati IGBW ve Bosnalılar İslam Cemaati ile Müslüman Pedagoglar derneğinden temsilciler görev aldı.

Konsey başkanlığı DİTİB temsilcisi Fatih Şahan tarafından yürütülüyor. Yardımcılığını ise Ludwigsburg Pedagoji Yüksekokulundan Gökçen Tamer-Uzun üstlendi. Başkanlık görevinin periyodik olarak tüm temsilciler tarafından sıra ile devralınması öngörülüyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 13:37
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35