Alman halkı Putin'den korkuyor

Almanya'da yapılan bir ankette halkın yüzde 90'ının Putin'i tehlikeli bulduğu belirlendi.

Alman halkı Putin'den korkuyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya'nın Kırım'ı işgali Almanlar arasında Rus Devlet Başkanı Wladimir Putin'in itibarını büyük oranda düşürdü. Haftalık Stern dergisi tarafından yaptırılan bir ankette, kendisine soru yöneltilenlerin yüzde 90'ı Putin'i 'iktidar delisi', yüzde 84'ü 'kurnaz' ve yüzde 83'ü de 'güçlü' sözleriyle nitelediler. Yüzde 80'i Putin'in 'soğuk' bir kişi olduğunu söylerken, yüzde 75'i de 'tehlikeli' dedi.

Putin hakkında olumlu değerlendirmeler ise Alman halkının yalnızca yüzde 27'si tarafından yapıldı. Bu grup Rus Devlet Başkanının güvenilir bir kişi olduğunu belirtirken, yüzde 14'ü onu sempatik bulduğunu, yüzde 12'si de dürüst biri olduğunu söyledi.

Alman halkı tarafından Putin'e karşı olumsuz ifadeler sarfedilmesine rağmen, yine de yüzde 29'u Kırım'a karşı gösterdiği tavırı anlayışla karşıladıklarını ifade ettiler. Bu grubun büyük kısmını doğu Almanya'da yaşayan Sol Parti seçmenleri oluşturuyor. Fakat Alman halkının yüzde 64'ü Kırım işgalini kabul etmediklerini belirtti. Bunların da büyük kısmı Yeşiller Partisi seçmenlerinden oluşuyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2014, 17:52
banner53
YORUM EKLE

banner39