banner39

Alman hükümetindeki sığınmacı krizi çözüldü

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Hristiyan Demokrat Birlik Partisi ve Hristiyan Sosyal Demokrat Partisi arasında yapılan görüşmelerde yasa dışı göçü önleme konusunda anlaştıklarını duyurdu

Avrupa 03.07.2018, 00:08 03.07.2018, 08:50
Alman hükümetindeki sığınmacı krizi çözüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hristiyan Sosyal Demokrat Partisi (CSU) Genel Başkanı da olan Seehofer, Berlin'de Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Merkezi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, CDU ve CSU arasında anlaşma sağlanmasından dolayı memnun olduğunu belirtti.

"CDU ve CSU arasında yapılan yoğun görüşmeler sonucunda anlaştık. Almanya ile Avusturya arasında gelecekte yasa dışı göçün nasıl önleneceği konusunda açık bir anlaşmaya vardık." diyen Seehofer, anlaşmanın detaylarına ilişkin açıklamayı iki partinin genel sekreterlerinin yapacağını kaydetti.

Anlaşmanın sağlam bir mutabakat olduğunu vurgulayan Seehofer, bu anlaşmanın kendisinin içişleri bakanı olarak çalışmayı sürdürmeye izin verdiğini sözlerine ekledi.

MERKEL-SEEHOFER ARASINDA YAŞANAN KRİZ

İçişleri Bakanı Seehofer, başka bir AB ülkesinde önceden kayıt altına alınan, Almanya'da daha önce iltica talebi reddedilen veya belgeleri olmayan sığınmacıların ülke sınırlarından geri çevrilmesini talep etmiş, Başbakan Angela Merkel ise konuyu AB düzeyinde çözmek istiyordu.

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?