banner15

Alman ırkçı partiden mülteci yardımcılarına hakaret

Alman ırkçı parti AfD Genel Başkan Yardımcısı Gauland, mültecilere gönüllü olarak yardım edenlere, 'faydalı aptallar' tabiri kullanarak hakaret etti.

Alman ırkçı partiden mülteci yardımcılarına hakaret

Mucahid Yıldız – Dünya Bülteni / Almanya

Almanya'nın Brandenburg Eyalet Parlamentosundaki konuşmasında, AB karşıtı ırkçı populist parti AfD'nin eyalet meclisi grup başkanı ve parti genel başkan yardımcısı Alexander Gauland, mültecilere gönüllü olarak yardım eden Almanlara 'faydalı aptallar' diyerek hakaret etti.

Potsdam'daki parlamento oturumunda konuşan Gauland'ın, mültecilere gönüllü olarak yardım edenlerin, beceriksiz ülke politikasının faydalı birer aptalı haline geldiklerini söylemesi üzerine parlamento başkanı Britta Stark müdahale etti.

Gauland konuşmasının devamında mahalli idarelerin, mülteci sayısının çokluğundan dolayı büyük sıkıntı içinde olduklarını ve dolup taşan mülteci barınaklarının birer 'şiddet yuvası'na dönüştüklerini öne sürdü. Irkçı politikacı, derhal iltica haklarının iptal edilmesini ve sınırların tamamen kapatılmasını taleb etti.

Daha önce de Kasım ayı başında, Kuzey Ren-Westfalya Eyaleti AfD teşkilat başkanı Marcus Pretzell'in gerekirse sınırlarda mültecilerin silah zoruyla durdurulabileceği yönündeki açıklamasına da destek veren Gauland, diğer partiler ve polis teşkilatı tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 10:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35