banner39

Alman ırkçı tehdit, Müslümanlar Konseyine telefon kapattırdı

Almanya'nın Köln şehrinde yılbaşı gecesi yaşanan tacizlerden Müslümanları sorumlu gösteren ırkçıların tehdit telefonları artınca, İslam Konseyi merkezi telefonunu kapatmak zorunda kaldı.

Avrupa 12.01.2016, 11:13 12.01.2016, 11:13
Alman ırkçı tehdit, Müslümanlar Konseyine telefon kapattırdı

Mucahid Yıldız – Dünya Bülteni / Almanya

Almanya'da yılbaşı gecesi, çok sayıda Arap ya da Kuzey Afrika kökenli kişilerin kadınlara yönelik tacizleri nedeniyle Müslümanlara karşı başlatılan kışkırtıcı kampanya yeni bir boyut kazandı. 'Kölner Stadtanzeiger' isimli gazeteye konuşan İslam Konseyi Başkanı Ayman Mazyek, ırkçıları kastederek 'Kahverengi ayaktakımı'nın sosyal ağlarda taciz olaylarını suistimal ederek Müslümanlara ve yabancılara karşı nefret ve kin propagandalarını sıradan insanlara da ulaştırma imkanı bulduklarını söyledi.

Köln'deki taciz olaylarına adı karışanlardan bazılarının Müslüman ülkelerden mülteciler olduğunun bildirilmesinden sonra İslam Konseyi merkezine 50 tehdit telefonu geldiğini belirten Mazyek, yüzlerce kin ve nefret içerikli tehdit mailleri aldıklarını belirtti. Ayrıca internet üzerinden kışkırtmaların devam ettiğine dikkat çeken Mazyek, tehdit telefonları nedeniyle telefonu kapatmak zorunda kaldıklarını kaydetti.

Zaten uzun bir süreden beri İslam düşmanlığının giderek arttığını ifade eden Mazyek, bu son olaylarla birlikte daha da artan kin ve nefretle Müslümanların genelleştirilerek tümünün zan altında bırakıldığını söyledi. Konseylerinin bu konuda izahat çalışmaları yaptığını bildiren Mazyek, kadınlara tacizin ya da tecavüzün İslam'da büyük bir günah olduğunu vurguladı.

KÖLN'DE IRKÇILAR YABANCILARA SALDIRDI

Geçen hafta Cumartesi günü kimliği belirlenemeyen bazı kişiler, grup halinde Köln'ün merkezinde birçok yabancıya saldırarak yaraladılar. Saldırı sonucu yaralanan iki Pakistanlı hastahaneye kaldırılarak tedavi edildi. Polisin bildirdiğine göre yaralananlar arasında bir de Suriyeli vardı.

Polis sözcüsü, Köln'deki saldırıların yılbaşındaki taciz olaylarıyla ilgisinin bulunup bulunmadığını tesbit edemediklerini, adam yaralama suçundan dolayı inceleme ve soruşturma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?