banner39

Alman ırkçılar İslam karşıtı gösteriyi iptal etti

Almanya'nın Hamburg şehrinde 15 Kasım'da yapılması planlanan huligan ve neonazilerin İslam karşıtı gösterisi, düzenleyenler tarafından iptal edildi.

Avrupa 31.10.2014, 11:08 31.10.2014, 11:08
Alman ırkçılar İslam karşıtı gösteriyi iptal etti

Mucahid Yıldız – Dünya Bülteni / Almanya

Almanya'da huligan ve neonazilerin ortaklaşa düzenledikleri Hamburg'taki İslam karşıtı gösteri iptal edildi. Alman basınındaki konuyla ilgili haberlerde, gösteri için polise başvuran düzenleyicilerin toplantıyı iptal ettikleri ve facebookta duyurdukları bildirildi.

Hamburg'un Lokstedt semtinde oturan organizatör gösterinin niçin iptal edildiğini açıklamadı. Yetkililer, gösteride herhangi bir olay çıkması halinde düzenleyenlerin sorumlu olacağını belirtmişti.

Köln'de yapılan gösteriye 4 binden fazla huligan ve neonazi katılmış, polisle çatışmaya giren göstericiler 49 polisi yaralamıştı. Bunun üzerine Almanya Federal Polis Sendikası ve politik çevreler bu tür gösterilerin yasaklanmasını taleb ettiler.

Hamburg'ta 15 Kasım'daki ırkçı gösteri nedeniyle, karşı ırkçı gruplar da bir gösteri düzenlediler. 'Aşırı sağa karşı Hamburg Birliği' isimli bir insiyatif tarafından düzenlenen karşı gösterinin iptal edilmediği bildirildi. Ancak internetteki mesajlarında 'HoGeSa' (Selefilere karşı huliganlar) adı altındaki huligan ve neonazi grupların, iptal edilmiş olmasına rağmen gösteri yapacakları ifade edildi. Şayet bu şekilde izinsiz bir gösteri yaparlarsa polisin müdahale etmesi bekleniyor.

banner53
Yorumlar (0)
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?