banner15

Alman ırkçılar solcu genci kaçırdı

Almanya'nın Sachsen-Anhalt eyaletinde ırkçılar, kendilerine karşı gösteri yapan solculardan 18 yaşında bir genci kaçırarak, dövdükten sonra ormana bıraktılar.

Alman ırkçılar solcu genci kaçırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Magdeburg yakınlarındaki Burg şehrinde Cumartesi gecesi neonaziler kendilerine karşı gösteri yapan solculardan 18 yaşındaki bir genci kaçırarak, isim ve adres almak için döverek işkence yaptılar. Karşı faşist gösteriyi düzenleyen 'Burg Karşı Faşist Aksiyonu' grubu AAB sözcüsü, genci ormanda bulduklarını ve özellikle yüzüne çok vurulduğundan kötü durumda olduğunu söyledi.

Cumartesi günü AAB tarafından düzenlenen karşı faşist gösteriye yaklaşık 200 gösterici katılmış, gösteri başlar başlamaz neonaziler tarafından göstericiler rahatsız edilmişti. Daha sonra geceyarısı 'Big Ben' isimli bir diskonun önünde yaklaşık 30 kadar neonazi solculara saldırdı. Saldırganların 'Biz meşhur BWSE'yiz diye bağırdıkları bildirildi. 2008'de Sachsen-Anhalt Eyaleti İçişleri Bakanlığı, 'Blue White Street Elite' (Mavi-beyaz cadde eliti) isimli neonazi ve futbol huliganlarından oluşan bu grubu yasaklamıştı.

Gece saat 2 civarı neonaziler solcu gençlerden birini arabalarına bindirerek kaçırdılar. Detershagen isimli semtin yakınlarında bulunan bir ormana götürdükleri gence burada işkence yaptılar. Polis neonaziler hakkında soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2013, 11:41
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48