Alman kiliseler Müslüman göçmenleri Hristiyanlaştırıyor

Almanya'da kiliselerin göçmenler üzerindeki propaganda çalışmaları sonucu son iki yılda Hristiyan olanların sayısı 150'den 600'e yükseldi

Alman kiliseler Müslüman göçmenleri Hristiyanlaştırıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya'da kiliseler göçmenler üzerinde misyonerlik çalışmaları yaparak Hristiyan olmalarını sağlıyor.

Associated Press'e demeç veren Evanjelik Trinity Kilisesi'nin rahiplerinden Gottfried Martens, son iki yıl içinde Hristiyanlığı kabul eden Müslüman göçmenlerin sayısının 150'den 600'e çıktığını söyledi.

Haberde Hristiyanlığı seçenlerin özellikle İranlı ve Afgan göçmenler olduğu belirtiliyor. En son İran'ın Şiraz şehrinde marangozluk yaparken Almanya'ya sığınan Muhammed Ali Zenubi ve eşi Efsane'nin din değiştirdiği açıklandı.

Ancak Müslümanların gerçekten din değiştirmediği, Almanya'dan oturum izni alabilmek için Hristiyan olmuş gibi davrandıkları yönünde iddialar da var. Vesam Haydari isimli bir İranlı, arkadaşlarının gerçekten din değiştirmediğini, Almanya'da kalabilmek için Hristiyan olmuş gibi davrandıklarını öne sürüyor.

Rahip Martens ise bu iddiaların gerçek dışı olduğunu öne sürüyor. Martens, din değiştiren Müslümanların yüzde 90'ının kilisedeki ayinlere düzenli katılım sağladığını ifade ediyor.

Martens, Almanya'da oturum izni alabilmek için insanların Hristiyan olmasının şart olmadığını belirterek bunun için Hristiyanlığı seçen insan olmadığını öne sürdü. Martens, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in "İslam Almanya'nın bir parçasıdır" sözlerini hatırlatarak buna rağmen bazı Müslümanların isteyerek Hristiyan olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2015, 12:01
banner53
YORUM EKLE

banner39