Alman Meclisi UFO bilgilerini açıklamıyor

Alman Federal Parlamentosu'nun UFO'larla ilgili araştırmasının kamuoyuna açıklanmayacağı bildirildi.

Alman Meclisi UFO bilgilerini açıklamıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman Federal Parlamentosunun uzaylılar ve UFO'larla ilgili bilgileri kamuoyuna açıklaması için mahkemeye yapılan başvuru geri çevrildi. Berlin-Brandenburg Eyalet Yüksek Mahkemesi, Parlamento Bilim Servisinin araştırma sonuçlarının açıklanmasına izin vermedi. Eski Savunma Bakanı Karl-Theodor zu Guttenberg'in intihal yapmakla suçlandığı ve sonra istifa etmesine neden olan doktora tezinde kullandığı belgelerin de açıklanması yasaklandı.

Uzaylılar ve uzay araçları hakkında yapılan araştırma sonuçlarının açıklanmasını isteyen kişi anayasadaki bilgilenme özgürlüğü maddesine dayanarak birinci davayı açmıştı. Federal Parlamento Bilim Servisi bu konudaki çalışmaları milletvekillerinden birinin talebi üzerine yaptı.

İkinci açılan davada, davacı kişiye yapılan çalışmalara ait 8 belgenin kopyaları verildi. Aynı belgeler, 2003 ve 2005 yılları arasında Guttenberg tarafından da, doktora tezinde kullanmak üzere Parlamento Bilim Servisinden taleb edilmişti. Guttenberg bu belgeleri doktora çalışmasında kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2013, 10:04
banner53
YORUM EKLE

banner39