banner15

Alman medyası yine Türkiye'yi suçladı

Alman medyası Türkiye’yi, İsrail’le kavgayı artırmakla suçluyor, Erdoğan’ın ‘şımarık oğlan’ tabiri ‘terbiyesiz çocuk’ olarak aktarıldı

Alman medyası yine Türkiye'yi suçladı

Mucahid Yıldız – Dünya Bülteni / Almanya

Alman medyası İsrail’le Türkiye arasındaki gerginlikte tek yanlı bir tutum sergileyerek anlaşmazlığın Türkiye tarafından büyütüldüğünü iddia etti. Özel haber kanalı n-tv’nin internet sitesinde yeralan bir haberde ve diğer birçok medya yayınlarında başbakan Tayyip Erdoğan’ın İsrail hakkında söylediği ‘şımarık oğlan’ tabiri ise ‘terbiyesiz çocuk’ olarak tercüme edildi.

Başbakan Erdoğan’ın Salı günü İsrail’le ortak çalışmaların donduralacağı ve iki ülke arasındaki ticaretin de durdurulacağı açıklamasının yeraldığı n-tv haberinde, ticari ilişkilerin durdurulacağı ifadesinin Başbakanlık bürosu tarafından sonradan düzeltildiği aktarıldı.

İsrail hakkındaki başbakan Erdoğan’ın, ‘devlet terörü kokusu’ gelen bir ülkeye karşı Türkiye’nin kararlılıkla mücadele edeceğini belirttiği sözlerine yer verilen haberde, ayrıca Erdoğan’ın Gazze’yi ziyaret etmek istediği ve Türk Deniz kuvvetlerinin Akdeniz’de daha fazla varlık göstereceği de kaydedildi.

Alman n-tv haber kanalı, Erdoğan’ın İsrail’le ticari ilişkilerin de dondurulacağı açıklamasının, başbakanlık bürosu tarafından düzeltilerek açıklamanın yanlış anlaşıldığını öne sürdü. Türk haber kanalı n-tv kaynak gösterilerek verilen Alman haberinde, Türk n-tv’sinin düzeltme açıklamasını sağlam bir kaynaktan aldığı belirtildi. Ayrıca Ekonomi bakanı Zafer Çağlayan’ın da dün akşam yaptığı açıklamada İsrail’e karşı kesinlikle ekonomik bir yaptırım düşünülmediğini bildirdiği aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2011, 14:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz - 8 yıl Önce

bilindik senaryolar bunlar..

banner39

banner36

banner37

banner35