Alman milletvekili burka yasağı istedi

Alman Hristiyan Demokratlar Birliği CDU'dan bir milletvekili, Almanya'da da burka yasağı konulmasını taleb etti ve eski Cumhurbaşkanı Wulff'un 'İslam da Almanya'ya aittir.' sözünü sert bir dille eleştirdi.

Alman milletvekili burka yasağı istedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Hamburg şehrinde yayınlanan haftalık 'Die Zeit' gazetesi ile bir mülakat yapan muhafazakar politikacı Jens Spahn, kamusal alanlarda Müsülman kadınların bedenlerini tamamen örten 'burka' ile serbestçe dolaşmalarına izin verilmesini anlayamadığını söyledi. Almanya'da liberalliğin yanlış anlaşıldığını öne süren CDU'lu milletvekili, 'Kendi değerlerimizden çok sık taviz verdik.' dedi.

Başka bir kültürden ve bölgeden ülkesine gelerek, kadın haklarını, homoseksüelleri ya da Yahudileri sorgulayanlara, ya da haklarını ayaklar altına alanlara karşı anlayış göstermek istemediğini belirten Spahn, Kur'an'ı kelimesi kelimesine alarak uygulamak isteyenler Almanya'ya ait olmadıklarını iddia etti.

Yeni kurulan federal koalisyon hükümetinde Federal Sağlık Bakanlığı görevine getirilen CDU Genel Sekreteri Hermann Gröhe'nin yerine parti yönetim kuruluna girmek için aday olan Spahn, 'Die Zeit' ile yaptığı röportajda, eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff'u da eleştirdi. Wulff'un 'İslam da Almanya'ya aittir.' sözünün çok genel bir ifade olduğunu, Kur'an'ı olduğu gibi anlayarak, kadın haklarını tanımayanların Almanya'ya ait olamayacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2014, 17:20
banner53
YORUM EKLE

banner39