banner15

Alman milletvekili: Mültecilere değerler anlaşması imzalatalım

Alman muhafazakar milletvekili, mültecilere batının kültürünü kabul ettiklerine dair bir 'değerler anlaşması' imzalamalarını taleb etti.

Alman milletvekili: Mültecilere değerler anlaşması imzalatalım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman Hristiyan Demokratlar Birliği CDU/CSU Federal Parlamento grub başkan yardımcısı Nadine Schön, mültecilerle devlet arasında bir uyum anlaşması yapılması gerektiğini savunarak, mültecilere yardım karşılığında uyumun bir çeşit 'vermek' ve 'almak' olduğunu söyledi.

Haftalık dergi 'Spiegel'e konuşan Schön, Alman devletinin mültecilere yardım ve koruma sağlamakla zorunlu olduğunu, buna karşılık gelen mültecilerin, kadın erkek eşitliği ya da dinle devletin birbirinden ayrılması gibi prensipleri kabul etmek zorunda olduklarını belirtti. Schön, özellikle kadınların dil ve uyum kurslarına gitmelerinin mutlaka zorunlu olması gerektiğini savundu. Sonuçta bununla ilgili bir uyum kanunu da çıkarılabileceğini kaydetti.

Daha önce de Hristiyan Demokratlar Birliği CDU Genel Başkan Yardımcısı Julia Klöckner tarafından uyum mecburiyeti gerektiren bir kanun hazırlanması teklif edilmiş, kanuna uymayan yabancılara sosyal yardımların kısıtlanması, ya da para cezası verilmesi taleb edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 11:24
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35