banner15

Alman milli takımı stattan ayrılamadı

Fransa ile başkent Paris'te hazırlık maçı yapan Almanya Milli Takımı'nın, kentte meydana gelen saldırıların ardından stattan henüz ayrılmadığı aktarıldı.

Alman milli takımı stattan ayrılamadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Paris'teki saldırıların ilk başladığı yer olan "Stade du France'dan" Alman milli takımı halen çıkamadı, Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw ve oyuncuların, soyunma odasında ve stadın koridorlarında bulunduğu kaydedildi.

Löw, karşılaşma sonrasında Alman Birinci Televizyon Kanalı ARD'ye yaptığı açıklamada, karşılaşmanın kendisi için arka planda kaldığını belirterek, "Hepimiz sarsıldık ve şoke olduk" ifadesini kullandı.

Alman ekibinin güvenlik sorumlusu Hendrik Grosse Lefert de Fransız makamları, Fransa Futbol Federasyonu ve olay yerinde bulunan Alman güvenlik birimleriyle yakın işbirliği içinde olduklarını dile getirerek, "Oyuncular da olayın bilincinde ve hepsi çok gergin. Durumun daha da tehlikeli hale gelmemesini ümit ediyoruz" diye konuştu.

Karşılaşma öncesinde Almanya Milli Futbol Takımı'nın Paris'te konakladığı otele bomba ihbarı yapılmıştı. Alman kafilesinin kaldığı Molitor Oteli'i boşaltılmış, ihbarın asılsız olduğu anlaşılınca kafile 2 saat sonra otele dönmüştü.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 03:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35