Alman muhafazakarlardan 'öncü kültür' zorbalığı

Alman muhafazakar parti CSU, göçmenlerin Alman temel değerlerini benimsemelerini zorunlu hale getirmek için Anayasada değişiklik yapmak istiyor.

Alman muhafazakarlardan 'öncü kültür' zorbalığı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın güneyindeki Bavyera Eyaletinin muhafazakar partisi CSU, göçmenlerin Alman temel değerlerine saygı duymaları ve benimsemeleri için eyalet anayasasında değişiklik yapılmasını istiyor.

CSU Temel Hukuk Komisyonu Başkanı Markus Blume'nin partinin Wildbad Kreuth şehrinde yapılacak toplantısında 'öncü kültür'ün anlamını ifade eden önemli maddeleri açıklayacağı bildirildi.

Parti Fraksiyon Başkanı Thomas Kreuzer, 'Münchner Merkur' isimli gazeteye verdiği demeçte, öncü kültürün Alman dilini öğrenip konuşmak, Alman geleneklerini kabul etmek ve hoşgörünün ne anlama geldiğini bilerek uygulamak anlamını taşıdığını söyledi.

Anayasada değişiklik yapılabilmesi için Eyalet Parlamentosunda üçte iki çoğunluk sağlanamazsa, CSU değişiklik teklifini halka sormak istiyor. Kreuzer, konunun tartışılmasının bile toplumun göçmenlerden beklentisini ifade etmek bakımından önemli bir adım olduğunu öne sürdü.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 11:54
banner53
YORUM EKLE

banner39