banner15

Alman NSU davası haftaya Salı'ya ertelendi

Alman ırkçı terör örgütü NSU'nun asıl zanlısı olarak yargılanan ırkçı terörist Zschaepe'nin bugünkü duruşmada ilk defa konuşacağının açıklanmasından sonra, oturum yargıç tarafından haftaya Salı gününe tehir edildi.

Alman NSU davası haftaya Salı'ya ertelendi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Münih Eyalet Yüksek Mahkemesinde devam eden ırkçı terör örgütü NSU davasının bugün yapılması beklenen duruşması, gelecek hafta Salı gününe tehir edildi. NSU davasının asıl zanlısı olarak yargılanan Beate Zschaepe'nin avukatı tarafından yapılan açıklamada, yaklaşık 2 yıldan fazla bir süreden beri devam eden mahkemede, Zschaepe'nin ilk defa konuşacağı bildirilmişti.

Zschaepe'nin yeni avukatı Mathias Grasel, Pazartesi günkü açıklamasında müvekkili Zschaepe tarafından hazırlanan bir yazıyı mahkemede okuyacağını belirtmiş, yargıçların sorularına müvekkilinin cevap vereceğini söylemişti. Müdahil avukatların sorularını ise cevapsız bırakacığını bildirdi.

Bugün yapılması beklenen duruşmanın Zschaepe'nin önceki üç avukatının görevden azledilmeleri için dilekçe verdikleri ve Zschaepe ile birlikte yargılanan NSU terör örgütüne yardım ve yataklık eden Ralf Wohlleben'in avukatının tüm yargıçların değişmesi için verdiği dilekçe nedeniyle tehir edildiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 17:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35