banner39

Alman NSU davasında yılın son duruşması bugün yapıldı

Almanya'da ırkçı terör örgütü NSU davasının bu yılki sonuncu ve toplamda 250. duruşması bugün yapıldı. Tanıklardan biri asıl zanlı olarak yargılanan Zschaepe'nin verdiği bilgilere itiraz etti.

Avrupa 15.12.2015, 18:04 15.12.2015, 18:04
Alman NSU davasında yılın son duruşması bugün yapıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Bavyera Eyaleti başkenti Münih'teki Eyalet Yüksek Mahkemesinde bugün 250. duruşması yapılan ırkçı terör örgütü NSU davasında, asıl zanlı olarak yargılanan Beate Zschaepe ile ölü ele geçirilen diğer iki hücre üyesi Uwe Böhnhardt ve Uwe Mundlos'un tanıdıkları bir kişi ifade verdi.

Geçen hafta Çarşamba günü yapılan duruşmada Zschaepe, örgütün yeraltına girdiği 1998 yılında Mundlos ve Böhnhardt'la birlikte, bugün ifade veren tanığın ebeveyninin evinde kaldıklarını söylemişti. Tanık ise bunun doğru olmadığını, o sıralarda evin kullanılmadığını belirtti.

Mahkeme başkanı Yargıç Manfred Götzl, bugünkü duruşmanın başında Zschaepe'ye son duruşmadaki ifadeleriyle ilgili bazı sorular yönelteceğini belirtti. Duruşma sürecinde hangi soruları nasıl soracağını belirleyeceğini bildirdi.

Zschaepe'nin avukatı Mathias Grasel, daha önce yaptığı açıklamasında müvekkili Zschaepe'nin yalnızca mahkemenin ve kendisiyle birlikte yargılanan diğer 4 zanlının sorularını yazılı olarak cevaplayacağını belirtmişti. Bunun üzerine yargıç Götzl, Zschaepe'den birkaç soruya olsun sözlü cevap vermesini istedi.

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?