Alman polisi 40 çocuğu ailelerinden aldı

Almanya'nın Bavyera Eyaletinde '12 Kabile' isimli bir tarikata bağlı ailelerin toplam 40 çocuğu polis tarafından alınarak Gençlik Dairesine verildi

Alman polisi 40 çocuğu ailelerinden aldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın güneyindeki Suabiya bölgesinde 28'i Klosterzimmer şehrinde ve 12 çocuk da Ansbach yakınlarındaki Wörnitz şehrinde olmak üzere toplam 40 çocuk polis tarafından ailelerinin elinden alınarak Gençlik Dairesine teslim edildi. '12 Kabile' isimli Hristiyan tarikat üyesi ailelerin çocuklarını devlet okullarına göndermedikleri ve terbiye etmek maksadıyla dövdükleri öne sürüldü. Polis tarafından Gençlik Dairesine teslim edilen çocuklar, bakımları için başka ailelere verildi.

Polis sözcüsü tarafından Donauwörth'de yapılan basın toplantısında ailelerin evlerinde yapılan aramalarda, çocukların cezalandırılması için kullanıldığı tahmin edilen söğüt dalları bulunduğu bildirildi.

Donauwörth İdare Mahkemesi Müdürü Helmut Beyschlag, tarikattan ayrılan bir kişinin verdiği bilgilere dayanarak, tarikat üyesi ailelerin çocuklarını çeşitli şekillerde cezalandırdıklarını söyledi. Beyschlag, bebeklerin çok dar bir şekilde kundaklandığını, diğer çocukların ise sopa ile dövüldüğünü bildirdi. Gençlerin ise toplumdan soyutlanarak ruhsal cezaya maruz bırakıldıklarını kaydetti.

Beyschlag, bu bilgilerden sonra İdare Mahkemesinin bu çocukların şiddetten uzak serbest bir ortamda gelişimlerini tamamlamaları için ailelerinden alma kararı verdiğini belirtti. '12 Kabile' tarikatı temsilcileri ile bu yıl başında Kültür ve Eğitim Bakanlığı arasında yapılan görüşmelerde tarikat üyeleri çocuklarını sopa ile terbiye ettiklerini itiraf etmişler, bunun üzerine inceleme başlatılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2013, 12:03
banner53
YORUM EKLE

banner39