banner15

Alman polisi çok çalışmaktan şikayetçi

Alman polis sendikası GdP, mülteci krizi ve güncel terör tehlikesi nedeniyle yükünün çok artmasından şikayetçi oldu.

Alman polisi çok çalışmaktan şikayetçi

Mucahid Yıldız – Dünya Bülteni / Almanya

Alman Federal Polis Sendikası GdP tarafından yapılan açıklamada, mülteci krizi ve güncel terör tehlikesi nedeniyle polislerin yükünün arttığı ve daha fazla personele ihtiyaç duyulduğu bildirildi. GdP tarafından kamuya seslenilerek politikacılar üzerine daha fazla baskı yapılması istendi.

GdP Genel Başkan Yardımcısı Jörg Radek, terörle, aşırı sağ ve sol gruplarla, organize suçlarla mücadeleden mülteciler için yapılan işlemlere kadar birçok alanda polislere sürekli daha fazla görev yüklendiğini söyledi. Radek, buna rağmen 2000 yılından bu yana, yerine hiç bir kişi alınmadan 16 bin personelin emekliye ayrıldığını, memurların şimdi daha çok fazla mesai yapmak zorunda kaldıklarını belirtti. Personel yetersizliğinden birçok karakolun kapatıldığını bildirdi.

GdP, taleplerini ülke genelinde duyurabilmek için 'Takviyeye ihtiyacımız var!' başlıklı bir kampanya başlattı. Kampanyayı afişler, radyo anonsları ve internette yayınlanacak ilanlarla duyurmayı amaçlıyor.

Alman Polis Sendikası DPolG Genel Başkanı Reiner Wendt, basına verdiği demeçte son günlerdeki ağır baskının polis memurlarını hastalandırdığını, taşıyabilecekleri yük sınırının çoktan aşıldığını söyledi. Wendt personel yetersizliğinin ve bu yılki G7 gibi birçok toplantının çok sayıda yapılmasının, ayrıca mülteci sayısının artmasının buna neden olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 17:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35